aquazemin-epoksi-zemin-kaplamasi.jpg

Endüstriyel Zemin Uygulamaları

Epoksi zemin kaplama her türlü kara ve deniz yapısında, doğanın (rüzgar, fırtına, dalga,ısıl
değişimler, donma çözünme, kirlenme, kimyasal etkiler...) ve sanayinin (mekanik, fiziksel ve kimyasal) en kötü koşullarına karşı yapı zeminlerin iç ve dışı estetik malzemelerle kaplayarak korumak için geliştirilen teknolojik yapı malzemesi grubudur.

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Uygulanır?

Epoksi zemin kaplama genel olarak beton Zeminlerin partiküler bir kaplama düzlemi oluşturmak sureti ile korunması tamiri ve dekoratif bir görünüm verilmesi amacıyla kullanılan bir ürün grubudur.

Epoksi Boya

Epoksi baya ise özel katmanlı iki reçine sıvının mekan renklerine göre renklendirerek uygulandığı bir doğal boya çeşididir. Epoksi boya dayanıklılığı
ve kullanılan yüzeye sağladığı koruma ile en fazla tercih edilen boyadır Hava alanları büyük alanlar geniş ardiyeler ve ıslak zemin korumasına ihtiyaç duyulan tüm zeminlerde kullanılır.

Self Leveling Epoksi

Self leveling epoksi uygulaması görüntü kibariye düz ve pürüzsüz bir Uygulama türüdür. Estetik ve kimyasal ve darbe mukavemet yüksektir. Her renkte yapılabilir, yalnız beyaz rengi Epoksicenter olarak har yerde tavsiye edilmez, kiri çok fazla gösterir. Kolay temizlenebilir ve hijyeniktir. Multilayera göre daha kalın uygulandığı için anti-statik özelliği kolaylıkla sağlanabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Yöntemleri

•Epoksi Boya

• Kimyasal Zemin Kaplama
• Tekstürlü Kaplama
• Self Leveling Kaplama
• Multilayer Kaplama
• Poliüretan Self Leveling
• Self Leveling Şap

Multilayer Epoksi Kaplama
(Portakal Kabuğu)

Multilayer epoksi kaplama, piyasada portakal kabuğu desenli kaplama olarak da bilinir. Özellikle fabrikalarda yani imalatın olduğu tesislerde Uygulanan epoksi çeşididir. Forklift ve transpalet
üzerinde rahatlıkla dolaşabilir. Ağır yüklere dayanımı yüksektir. Multilayer epoksi zemin, yüzeyi portakal kabuğu desenli olduğundan kaymaz özelliklidir.

Self Leveling Epoksi Kullanım Alanları

Self Levelling Epoksi Zemin kaplama, en çok Sağlık ve ilaç sektöründe tercih edilir. Hastane, laboratuvarlar, showroom'lar, kimya fabrikalarında,
çok fazla tercih edilir. Depolar için pahalı bir uygulama olabilir.

What Our Clients Say

Webp.net-compress-image-3.jpg

Poliüretan Self Leveling Zemin Kaplama

8.jpg

Poliüretan zemin kaplama daha çok spor salonlarında, beton ve çelik yüzeylerde uygulanır Uygulaması derzsiz yapılır. Self leveling tarzında
uygulaması yapılır ve çift komponentlidir. Epoksi uygulamaları gibi hijyeniktir ve kolaylıkla temizlenir Esnek yapısı sayesinde alttaki zemin genleşmesi durumunda çatlama ve yırtılmalar yaşanmaz. Estetik yapısından dolayı dekoratif amaçlı olarak ofis ve mağazalarda da tercih edilir.